Seanse terapeutyczne

O leczniczych właściwościach groty solnej, dających także poczucie głębokiego relaksu i odprężenia, decyduje przede wszystkim mikroklimat groty, nacechowany wyjątkową czystością bakteriologiczną, odpowiednią wilgotnością i temperaturą. Ściany solne groty są źródłem tworzenia się powietrza charakteryzującego się wysoką zawartością kryształków soli i mikroelementów, takich jak wapń, magnez, mangan i inne. Znaczy to, że już samo przebywanie w grotach solnych ma dobroczynny wpływ na organizm ludzki – fakt ten został potwierdzony naukowo.
Ponadto, wysoki komfort przebywania we wnętrzu groty oraz związanych z tym doznań estetycznych zapewnia również profesjonalny system nagłośnienia i oświetlenia, działający w oparciu o zasady muzyko- i koloroterapii. Dzięki temu, seanse relaksacyjne w grotach wykonanych z soli kamiennej pochodzącej z wyrobisk kopalni solnych i na bazie soli pochodzącej z Morza Martwego mają istotny wpływ na kondycję, dając człowiekowi:

  • poczucie głębokiego odprężenia i relaksu;
  • podniesienie odporności na stres i zmęczenie;
  • regenerację sił psychicznych i witalnych;
  • podniesienie kreatywności i poziomu koncentracji;
  • poprawę wydajności i efektywności intelektualnej.

SEANSE Z TERAPEUTĄ DLA GRUP
Grota RELAX serdecznie zaprasza na cykliczne spotkania terapeutyczne. Bogaty program zapewni Państwu odpoczynek, relaks i przyniesie ulgę w niektórych schorzeniach i dolegliwościach. Relaksacja to jedna z metod stosowana w pracy terapeutycznej. Ćwiczenia mają zbawienny wpływ nie tylko na ciało, ale również na psychikę i samopoczucie. Mocny i zdrowy kręgosłup to podstawa naszej sylwetki. Gdy go zaniedbujemy, pojawia się ból. Proste i skuteczne ćwiczenia na bolący kręgosłup wzmacniają mięśnie grzbietu i brzucha. Terapeuta przedstawi przykładowe ćwiczenia na poszczególne jego odcinki. Każdy niezależnie od wieku znajdzie program dla siebie w zależności od potrzeby i schorzenia.

Np. ćwiczenia oddechowe:
– polepszają mechanizm przemian ustrojowych
– poprawiają stan samopoczucia
– zwiększają wydolność narządu oddechowego
– ułatwiają pracę serca

Zajęcia odbywają się w grupach 8 – 15 osobowych. Cena już od 30 zł/ os.

12397