O grocie

Grota w całości zbudowana jest z soli. Do złudzenia przypomina naturalną jaskinię solną. Ściany postawiono z cegły solnej dodatkowo napuszonej solą, a ponadto wyłożono je blokami solnymi. Z sufitu zwisają solne sople, kryształki soli pokrywają grubą warstwą podłogę. Wewnątrz zapewniono właściwą wentylację, temperaturę i wilgotność. Specjalny system podgrzewania i przedmuchiwania słonych „murów” sprawia, że sól paruje jonizując ujemnie powietrze oraz nasyca je cennymi dla zdrowia biopierwiastkami.

Grota solna stworzona jest na bazie czynnych składników morskich. Jest to najnowsza, oryginalna metoda zastosowania soli z Morza Martwego, Morza Czarnego i soli polskich dzięki użyciu specjalnej technologii zastosowanej w celach profilaktycznych i leczniczych. Naturalna sól morska zawiera wszystkie mikroelementy niezbędne do stworzenia specyficznego mikroklimatu morskiego, który korzystnie wpływa na nasze samopoczucie i działa relaksująco.

Sól ta zawiera wiele cennych pierwiastków dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. W grocie panuje swoisty mikroklimat, nacechowany wyjątkową czystością bakteriologiczną, odpowiednią wilgotnością powietrza (45% – 65%) i temperaturą (16 – 23 stopni C), który korzystnie wpływa na samopoczucie i ochronę zdrowia zarówno dorosłych jak i dzieci. Poza korzystną dla człowieka ujemną jonizacją powietrze nasycone jest związkami: jodu, magnezu, wapnia, potasu, sodu i bromu niezbędnymi dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przebywając w solnym pomieszczeniu wdychamy przede wszystkim jod, ponieważ sól jest jego bogatym źródłem. Stężenie jodu w grocie jest kilkanaście razy większe niż nad morzem. Mikroklimat panujący w grocie jest porównywalny z mikroklimatem panującym nad morzem po i w czasie sztormu.

Przesycenie powietrza mikroelementami sprawia, że nasi goście zyskują nową, niebywałą atrakcję – świeży powiew bryzy morskiej z dala od wybrzeża!

Sceneria jak z baśni Andersena pozwoli nawet najbardziej wymagającym Klientom na prawdziwy relaks przy odpowiednio dobranej muzyce relaksacyjnej np. szumu fal morskich, czy też śpiewu ptaków. Baśniowe wnętrze groty i panujący wewnątrz mikroklimat wpływają kojąco i leczniczo na ciało i umysł przebywającego tam człowieka, co powoduje, iż moźna w niej odnaleźć azyl po ciężkim stresującym dniu pracy.

Dodatkowo odpowiednie do wyciszenia oświetlenie groty oraz wygodne fotele terapeutyczne pozwolą zapomnieć o otaczającej rzeczywistości do tego stopnia, iż po godzinnym relaksie poczujecie się Państwo tak, jak po kilkudniowym, udanym wypoczynku.

Oprócz nieocenionych zalet dla ciała i psychiki, pomieszczenie zostało tak zaprojektowane, aby nasi milusińscy również mogli miło spędzić u nas czas. Zabawa we wnętrzu groty z pewnością wpłynie pozytywnie na ich rozwój, a budując zamki z soli na pewno nie będą się nudzić. W grocie naszej znajdują się także:

  • studnia solna, w całości wypełniona solą z Morza Martwego, mająca za zadanie rozpylanie aerozolu solnego;
  • system lamp bakteriobójczych;
  • system do koloroterapii;
  • system nagłaśniający do muzykoterapii;
  • oraz system monitoringu parametrów powietrza we wnętrzu groty (temperatury i wilgotności).

 

 

 

 

12363