Koloroterapia

Koloroterapia (chromoterapia) czyli leczenie kolorami polega na stosowaniu różnych barw w stanach chorobowych ciała i umysłu. Uzdrowienia kolorami znano już w starożytnych Indiach, Chinach i Egipcie. Dziś, powracając do natury, koloroterapia odzyskuje należne jej miejsce wśród stosowanych sposobów leczenia.

Nasza grota solno-jodowa posiada system specjalnych promienników o różnych częstotliwościach w czterech kolorach (niebieskim, czerwonym, pomarańczowym oraz zielonym). Każdy z promienników emituje odpowiednie światło, które korzystnie wpływa na nasz organizm.

Właściwości kolorów:

CZERWONY

Barwa miłości. Rozgrzewa, ożywia, poprawia wydolność seksualną. Doskonały przy wszystkich chorobach krwi, którą oczyszcza. Zalecany przy chorobach wątroby, nadmiernym wychudzeniu organizmu, reumatyzmie, łupieżu, chorobach skóry i braku apetytu. Poprawia funkcjonowanie układu trawiennego. Likwiduje zmęczenie. Wymarzony kolor dla osób o niskim ciśnieniu. Przyśpiesza przemianę materii w komórkach.

ŻÓŁTY

Kolor intelektu i mądrości. Działa inspirująco i pobudzająco. Reguluje system nerwowy, wspomaga leczenie cukrzycy, nerek. Pomaga przy przeziębieniu. Bardzo pomocny przy leczeniu niestrawności i przy zaparciach. Usuwa objawy pieczenia oczu, kłucia i zjawiska „rozlewania się liter”. Oczyszcza skórę, redukuje zmarszczki, ułatwia zasypianie.

ZIELONY

Kolor równowagi i harmonii, dlatego też ma bardzo duże znaczenie dla układu nerwowego, uspokaja, koi, ale równocześnie dodaje energii. Wskazany osobom przeżywającym depresje, cierpiącym na zaburzenia nerwowe i bóle głowy. Likwiduje zmęczenie. Reguluje pracę serca. Likwiduje zatory w naczyniach krwionośnych. Zalecany dla osób z nadciśnieniem.

NIEBIESKI

Łagodzi wzburzone myśli i uczucia, ułatwia zasypianie, sprowadza spokojny i głęboki sen. Działa relaksująco i uspokajająco. Likwiduje napięcie mięśni. Doskonały w stanach zapalnych i w gorączce. Niebieski przede wszystkim leczy różnego rodzaju schorzenia gardła np.: chrypkę, zapalenie strun głosowych. Zwiększa produkcję białych ciałek krwi, uśmierza ból, zatrzymuje krwawienie.

FIOLETOWY

Barwa ta działa szczególnie korzystnie na system nerwowy i wskazana jest dla osób zajmujących się pracą twórczą, będących często w stanie stresu i napięcia, przeciwdziała bezsenności, uśmierza ostre bóle głowy, oczyszcza i ożywia krew. Stosowany w leczeniu ciężkich chorób zakaźnych, reumatyzmu i epilepsji.

POMARAŃCZOWY

Kolor witalności i ciepła. Pozytywnie wpływa na układ oddechowy i procesy trawienia, zwalcza chroniczną bezsenność, zalecany przy osłabionej pracy serca, astmie, bronchicie i epilepsji. Nastraja optymistycznie i mobilizująco.

BIAŁY

Kolor soli działa ogólnie harmonizująco i tonująco, zapewniając równowagę w organizmie. Pobudza organizm do walki z chorobą oraz uaktywnia czynniki odpornościowe organizmu. Często bardzo duża dawka koloru białego działa na organizm wstrząsowo i przełomowo. Od tego momentu rozpoczyna się proces poprawy stanu zdrowia i całkowite wyleczenie. Za największe źródło koloru białego uważa się słońce, dlatego kąpiele słoneczne działają ogólnie aktywizująco i wzmacniająco (stosowane z umiarem).

12425